A Bod Péter Alapítványról

A gyulafehérvári Bod Péter Alapítvány a délerdélyi szórványtelepülések magyarsága önazonosságtudatának megőrzését, műemlékeinek megvédését, egyházainak és iskoláinak fenntartását szeretné programjai segítségével megvalósítani. Ennek érdekében kapcsolatokat ápol belföldi és külföldi egyházi és civilszervezetekkel, amelyeknek fontos a magyarság szülőföldön való boldogulása. Programtervezeteiben a Bethlen Gábor Alap- Budapest, Communitas Alapítvány- Kolozsvár, Teleki László Alapítvány-Budapest, Ágoston Sándor Alapítvány - Budapest, támogatásának örvendhetett. Programtervezetei között szerepel a műemlékvédelem, az interetnikus magyar-román tudományos párbeszéd előmozdítása és szociális  (főleg egészségügyi) tervezetek megvalósítása. Tevékenységünkkel névadónknak a nagy egyház és irodalomtörténész Bod Péternek szeretnénk adózni, aki Magyarigenből lett az erdélyi tudományosság hajnalcsillaga.